Last minute do Tuniska

Pokud jde o last minute na internetu, skoro všechno jsou normální zájezdy.

V dávných dobách se vyplácelo shánět zájezdy na poslední chvíli i na internetu, protože cestovky nevyprodané zájezdy zlevňovaly, aby je vůbec prodaly. Dnes už na trhu tak šíleně velká konkurence, že jsou ceny tak nízko, že se zájezdy je moc zlevňovat nemohou, protože by potom cestovky prodělaly na variabilních nákladech. Druhý problém je, že cestovky nemají zmáknuté, jak házet skutečné last minutky na web.

  • Najdete-li tedy nabídku zájezdu do Tuniska skutečně na poslední chvíli (last minute), většinou se její cena nebude lišit od ceny normálního zájezdu. Tunisko je natolik laciná destinace, že už moc prostor na zlevňování není.
  • Častěji ale naleznete nabídky, které se jako last minute pouze tváří. Co je to za last minute, když se odlétá za tři měsíce? Prostě jenom marketingový tah.
  • Opravdové last minutky můžete s velkou dávkou štěstí sehnat v kamenných pobočkách cestovních kanceláří. Skutečné last minutky se ale v ústředí cestovních kanceláří vydávají dva dny před odletem, a tak se zpravidla nikdy nedostanou na internet, protože se to prostě nestihne.  Najdete-li na internetu zájezd s odletem zítra, tak to zase neznamená, že by už byl nějak významně zlevněný.

Osobně jsem se snažil procházet weby cestovek a hledat skutečné nabídky last minute do Tuniska, ale zjistil jsem, že mají stejně falešnou nabídku jako všechny agentury, které je přeprodávají.

Zajímavý je také samotný termín "last minute". Podle kusých informací, které se ke mně dostaly, má někdo sousloví "last minute" zaregistrované jako ochrannou známku. Proto některé cestovky razí slovní spojení "last moment", což prý chráněné není. Ale moc se jim to nedaří, lidé stále shánějí last minutky.

Osobně doporučuju vybrat si normální zájezd přes nějakou velkou agenturu, ať pak máte na koho tlačit. Celkem zajímavé slevy zájezdů do Tuniska se spíše než na poslední chvíli dosahují na začátku sezóny, tedy někdy v lednu nebo v únoru, což je tak zvaná first minute. Do Tuniska first minute moc nejsou, protože třeba na Djerbě je sezóna stále.

Některé svoje další postřehy na téma cestovek sepisuju na svém webu o shánění dovolené, hlavně na stránce o last minute.

Komentáře k této stránce - last minute do Tuniska na diskusním webu najih.cz

 

tunisko smartwingshotel 7letecky 1

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2019, tel. 732 746 901, Kontakt.