Aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny do Tuniska
Protože jsou suroviny a práce kuchařů v Tunisku opravdu levné, můžou se tuniské hotely při přípravě jídla na all inclusive rozšoupnout. Takže jídla je opravdu hodně a má slušnou kvalitu. Tuniská hotelová gastronomie se ráda inspiruje Francií. Kuchaři znají běžné francouzské postupy, nazývají jídla francouzsky, ale ne vždy to jako ve Francii chutná. Jako vždycky záleží hodně hotel od hotelu, jaké přesné parametry all inclusive má.
Při programu all inclusive se jídlo v tuniských hotelích podává formou švédských stolů, kdy si každý vezme, co chce. Obvykle jsou vyhrazeny určité časy na určitá jídla (ráno snídaně, kolem poledne oběd, nejdelší časový interval mívá večeře). Mimo tyto časy není jisté, jestli se k nějakému jídlu dostanete, ale spíše ano. Je slušné konzumovat jídlo na místě a neodnášet si ho. Pokud potřebujete balíček na výlet, stačí se obvykle zeptat den předem a dostanete ho ráno při snídani (hotelu se vyplatí vědět, že někdo bude na oběd pryč). V lepších hotelích je také běžné dávat servírkám spropitné, pokud vám jídlo a pití ke stolu přinesou.
S nápoji je to lepší a složitější. Běžné nealkoholické pití jsou různé šťávy, sodovky, čaje a voda, které si lze nabrat většinou v jídelně nebo u plážových barů. V běžném all inclusive je zahrnut také lehký alkohol, tedy pivo a bezejmenné víno. Pokud jde o tvrdý alkohol, většinou je v nabídce jeden místní druh pálenky a za všechno ostatní se musí u baru platit. Opět velmi záleží na konkrétním hotelu, takže pokud vám záleží na konkrétní nabídce alkoholu, musíte se pečlivě zeptat před nákupem dovolené, nebo si raději připlatit za program, který se označuje jako Ultra All Inclusive. To obvykle znamená, že jim můžete vypít celý bar, dokud stojíte na nohou. Já ale Ultra All Inclusive nedoporučuju, protože alkohol škodí zdraví a jiný rozdíl mezi All inclusive a Ultra All inclusive není. V některých hotelích je také možné, že u baru budou velké fronty, což hotelu reguluje spotřebu pití.
Základem tuniské kuchyně jsou zeleninová a masová jídla. Jako všude v severozápadní Africe tu dělají tajine (tažín), což je zapečená směs zeleniny, masa a vajec. V hotelích se tajine obvykle připravuje moderních větších nádobách, ne klasicky v keramickém hrnci v peci, ale chutná to stejně a je toho víc.
Běžné přílohy jsou v Tunisku stejné jako přílohy evropské. Tedy rýže, chléb, brambory, hranolky. Navíc doporučuji ochutnat luštěniny a zejména kuskus, pokud bude v nabídce. Kuskus v Tunisku je lepší než to, co se za kuskus vydává u nás. Obzvlášť vhodné je jíst hodně zeleniny, třeba ve formě salátů.
Ne vždycky se v Tunisku podaří dodržovat v kuchyních absolutní čistotu, ostatně stejně jako u nás. Nepříjemné je, že v Tunisku jsou některé jiné bakterie, než na jaké jsme zvyklí. Doporučuji tedy první dny po příletu jíst střídměji, jinak hrozí průjem.
Další detaily tuniského jídla a místního stravování probírám na stránce o tuniském jídle.
Výhody dovolené v Tunisku:
V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.
Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.
V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.
V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.